Dykcja, czyli sposób mówienia i poprawnego wymawiania wyrazów, jest zasadniczą umiejętnością w wykonywaniu takich zawodów jak nauczyciel, aktor, prezenter telewizyjny lub radiowy, a nawet śpiewak. Prawidłowa dykcja sprawia, że jesteśmy lepiej rozumiani przez współrozmówców bądź słuchaczy, a nasz głos sprawia że potrafimy dobrze się zaprezentować czy przekazać w ciekawy sposób to o czym mówimy.

Zajęcia z dykcji skierowane są do wszystkich, którzy chcieliby doskonalić aparat głosowy, szkolić oddech i wzmacniać tembr głosu. Są to zajęcia dla osób świadomych niedoskonałości dykcyjnych i emisyjnych, osób którym zależy na perfekcyjnej wymowie czy nośności głosu oraz dla uczniów przygotowujących się do egzaminów teatralnych czy dziennikarzy / studentów dziennikarstwa.

Podczas zajęć prowadzone są ćwiczenia dykcyjne rozgrzewające aparat mowy, usprawniające mechanikę aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe których zadaniem jest uruchomienie oddychania przeoponowo-żebrowego oraz ćwiczenia emisyjne dzięki którym uczymy się jak mówić donośnie ale bez wysiłku. Dodatkowo poruszamy kwestie: higieny głosu, radzenia sobie z nerwami podczas wystąpień a także sposobów skupiania uwagi za pomocą głosu.